Skraplacze morskie​

Klimatyzacja kabin i pomieszczeń

SAM 6850

Skraplacze są częścią systemów klimatyzacyjnych na statkach pasażerskich. Zbierają ciepło z powietrza wewnątrz statku i zmieniają je w ciekłą postać. W ten sposób pomagają utrzymać komfortową temperaturę i wilgotność wewnątrz kabin oraz innych pomieszczeń na statku.

dan kb UdxJSRD6UNM unsplash

Statki wycieczkowe


Nowoczesne statki wycieczkowe przewożą do kilku tysięcy gości przez tropikalne, arktyczne lub sztormowe morza i muszą zapewnić czyste, świeże i luksusowe środowisko dla swoich gości. Świeże i czyste powietrze jest koniecznością w każdym zakątku statku, a w szczególności w szczególności dla silnika wysokoprężnego. Jednak wlot powietrza niesie ze sobą niepożądane zanieczyszczenia, sól, brud i wodę. Powoduje to korozję, pleśń, nieprzyjemne zapachy i bakterie.
Nasze wloty powietrza utrzymują wodę, sól i zapachy na zewnątrz ze statku, pomagając utrzymać go w jak najlepszym stanie.

Łodzie rekreacyjne


Potężne silniki zamontowane w eleganckich łodziach to świetna zabawa dla właścicieli i ich pasażerów. Rozbryzgi wody i fale mogą łatwo przedostać się do wnętrza łodzi, gdy zamontowany jest prosty wlot żaluzjowy, powodując korozję, wilgoć i rozwój bakterii.
Właściciel będzie musiał stawić czoła rosnącym kosztom konserwacji i niezadowolonym gościom. Dobry system eliminacji mgły utrzymuje wszystko za wlotem jest czyste i suche dla systemów wentylacyjnych i silników, chroniąc je przed rozpryskami wody, kroplami deszczu, solą i innymi cząsteczkami.

alina kacharho 86wR5GZJZdQ unsplash

Chłodzenie urządzeń i silników statkowych

SAM 3792

Skraplacze mogą być również wykorzystywane do chłodzenia różnych urządzeń na statku, takich jak komory chłodnicze czy urządzenia elektryczne, aby zapobiec przegrzewaniu się i zachować ich prawidłowe funkcjonowanie. Mogą być także stosowane w systemach chłodzenia silników statkowych lub innych systemów mechanicznych, aby utrzymać odpowiednie temperatury pracy.

Silniki statków wymagają dużych ilości czystego powietrza do spalania. Nie jest zaskoczeniem, że powietrze musi być czyste i suche, aby
aby uniknąć korozji, co jest trudne do osiągnięcia w środowisku morskim. Ładunki, takie jak owoce i żywy inwentarz, również wymagają ciągłego dopływu świeżego powietrza. Nasze systemy wlotu powietrza stanowią odpowiednie rozwiązanie.

john simmons XFLk8qZ 6MA unsplash

Statki towarowe


Silniki statków wymagają dużych ilości czystego powietrza do spalania. Nie jest zaskoczeniem, że powietrze musi być czyste i suche, aby aby uniknąć korozji, co jest trudne do osiągnięcia w środowisku morskim. Ładunki, takie jak owoce i żywy inwentarz, również wymagają ciągłego dopływu świeżego powietrza. Nasze systemy wlotu powietrza stanowią odpowiednie rozwiązanie.

Platformy morskie


Platformę morską można porównać do fabryki w środowisku morskim. środowisku morskim. Wiele maszyn i procesów wymaga świeżego powietrza, ale nie soli i wody, które się z nim wiążą. Nasze wloty powietrza utrzymują płynność produkcji i skracają czas przestojów, unikając niepotrzebnej konserwacji.

zachary theodore guADzpF9pDI unsplash

Wloty powietrza w zimnych warunkach klimatycznych

mist eliminator 15


Co się stanie, jeśli wlot powietrza zostanie zablokowany z powodu oblodzenia lub śniegu? Jakiego rodzaju sprzęt znajduje się za wlotem? Jakie byłyby skutki takiej blokady w systemie? Rozwiązaniem jest rozwiązanie problemu przed jego wystąpieniem! Dzięki podgrzewanym separatorom kropel ryzyko zatkania jest niemal zerowe. Nasz podgrzewany separator kropel zapobiega oblodzeniu i zatykaniu się wlotów powietrza. i zatykaniu oraz oddziela kropelki wody, sól i inne cząsteczki ze strumienia powietrza. W przypadku statków pracujących w zimnych warunkach klimatycznych niezbędne jest zainstalowanie systemów przeciwoblodzeniowych. Nasze systemy mogą być stosowane w miejscach lokalizacjach wysokiego ryzyka, takich jak platformy wiertnicze. Jesteśmy w stanie zainstalować ogrzewanie o mocy do 5,5 kW/m2.

Zastosowanie eliminatorów

RPT projektuje wysokowydajne systemy eliminacji mgły dla różnych rodzajów zastosowań, jedno-, dwu- i wielostopniowe.
Eliminatory mgły z filtrami lub koalescerami. Łopatki wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium lub stali nierdzewnej, podgrzewane eliminatory mgły chronią wlot przed oblodzeniem. Każdy typ wlotu powietrza można zaprojektować zgodnie z życzeniem i warunkami środowiskowymi. Jesteśmy w stanie wyprodukować eliminatory mgły z PP lub PSU.
Tworzywo sztuczne o wzmocnionej odporności na  promie UV jest stosowane do wlotów powietrza w odsłoniętych miejscach. Dzięki odpowiedniemu produktowi możliwe jest zabezpieczenie każdego sprzęt przed mgłą, deszczem, oblodzeniem, cząsteczkami soli i piasku i innymi trudnymi warunkami otoczenia.

RPT jest specjalistą w projektowaniu i opracowywaniu systemów i systemów wlotu powietrza dla wielu branż. Jesteśmy w stanie spełnić najwyższe standardy jakości dzięki naszym nowoczesnym zautomatyzowanym maszynom i naszym certyfikowanym spawaczom

error:
Scroll to Top